A NAMM 2016 Show-n mutatkozott be az Oculus Rifthez készített virtuális dobfelszerelés, amit már magában is lehet használni, ha türelmetlenek vagyunk.
2016. január 24. 09:09
p
0
0
3
Mentés
Az Aerodrums-ot a Trinity College Dublin Vision and Visualization Lab fejlesztette ki (Yann Morvan és Richard Lee, az egész mögött a már régóta használt (mint a Kinectnél az Xbox 360 esetében is) motion capture technológia áll. A virtuális dobfelszerelést teljesen saját ízlésünk szerint variálhatjuk, lehet full elektromos kit, de akusztikus változat is. Ugyan először csupán a helyhiány és a zaj miatt kísérleteztek vele, de mára a projekt túl nőtt az alapfokú doboktatáson, mert profikkal tesztelték a terméket, ennek az eredménye a mostan a NAMM 2016-on bemutatkozó Aerodums.
A VR-dobfelszeélés lelke a dobverők végére erősített golyókban rejlik és a 2 lábra erősített érzékelőben. Így minden végtagunk mozgását figyeli a rendszer kamerája, ezeket konvertálja át a dobok megszólaltatásához szükséges nyomatékká. Vagyis ugyanúgy kemény izommunka következik, mint egy valódi fizikai dobfelszerelés esetében, ha punnyadtan ütjük meg a virtuális pergőt, akkor az úgy is fog szólni. Hogy ez ne legyen ennyire egyszerű az Aerodrums MIDI kompatibilis, tehát bármilyen kurrens dobhardvert vagy szoftver megoldást rá tudunk kötni, ha a gyári hangjai és szettjei nem felelnek meg az igényeinknek.
Ha pedig megérkezik hozzá a Oculus Rift, akkor a headsettel sokkal életszerűbb lesz az élmény, mert látjuk is végre mit ütünk valójában, tényleg olyan mintha egy rendes méregdrága dobfelszerelés mögött ülnénk. Állítólag ez a megoldás koncerteken is működőképes, viszont elég mulatságos egy a levegőben kapálódzó dobos látványa, ezért a fejlesztői ezt annyira nem erőltetik.
Stúdióban viszont kiválóan működik és csökkenti a felmerülő költségeket. Igaz az akusztikát majd szoftverből kell hozzáálmodni, de a legtöbb esetben úgyis ez történik a stúdiókban. Az egész felszerelés csak 200 dollár (ebben benne van a szoftver, az érzékelők és a spéci dobverők is), de ne felejtsük el kell hozzá még a 600 dolláros Oculus Rift csomag is, meg egy izmos laptop is.
Amerika 2027-től szoftveres, 2030-tól pedig hardveres tilalmat vezet be kínai és orosz jármű-technológiákra a 4,5 tonnánál kisebb autók esetében. Cél a nemzetbiztonság védelme, de ez komoly kihívás elé állítja a kínai technológiát használó helyi gyártókat is. Eközben Kína protekcionizmusról beszél, és válaszlépéseket helyez kilátásba.